Finanční manažerka

K vašim službám

Ztrácíte přehled o vašich firemních financích a nemáte už kapacitu na to, abyste se tomu věnovali?

Firma se vám rozrůstá, za což jste rádi, ale tím je pro vás těžší mít přehled o všech výdajích?

Nevíte, jestli je vaše firma zisková nebo ztrátová?

Číslům od účetní firmy nerozumíte? Nebo vám nedávají ten přehled, který byste pro řízení firmy potřebovali?

Stojíte před rozhodnutím investovat a nevíte, jestli si to můžete dovolit?

Vaše měsíční cash flow je již delší dobu záporné a vy nevíte, co s tím?

To všechno jsou věci, které ve větších firmách řeší finanční oddělení. Ale v malých rychle rostoucích firmách finanční oddělení nebývá. Pokud to někdo řeší, je to ředitel firmy. Ale když firma roste, ztrácí na to kapacitu, protože se věnuje rozvoji a obchodu.

Malá firma si nemůže dovolit najmout finančního manažera na plný pracovní úvazek. Přesto to ale ke svému růstu potřebuje.

Má to řešení?

Má. Je jím

externí finanční manažer.

Člověk, který do firmy přijde, nastaví to nejdůležitější a po dohodě s ředitelem firmy to nadále udržuje nebo předá interním lidem ve firmě.

Dobrý den

Jmenuji se Zuzana Nováková

a jsem externí finanční manažerka

Zavádím finanční řízení v malých rychle rostoucích firmách. Obvykle to jsou firmy s obratem do 15 mil. Kč ročně a do 20 zaměstnanců.

Mám zkušenosti s kompletním vybudováním finančního řízení v holdingu 4 firem European Compensation Services a z controllingového oddělení Moneta Money Bank a Equa Bank.

Profilová fotka Zuzky bez pozadí

Co pro firmy dělám?

Řeším jednu konkrétní část nebo celou finanční agendu, podle požadavku firmy

Reporting

Nastavím pravidelný reporting přesně podle potřeb konkrétní firmy a jejího oboru podnikání tak, aby mělo vedení firmy k dispozici přesně taková čísla, která pro svá rozhodnutí potřebuje.

Predikce cash flow

Připravím predikci cash flow, aby vedení firmy vědělo, jestli si může dovolit zamýšlenou investici (ať už je tou investicí nákup vybavení nebo přijmutí nových zaměstnanců).

Cenotvorba

Ověřím správnost cenotvorby pro stávající i nové produkty. Doporučím, jak zvýšit ziskovost jednotlivých produktů.

Procesy

Zavedu finanční procesy, které se ke všemu uvedenému váží.

Jak bude naše spolupráce probíhat?

Prvně se pobavíme o tom, co konkrétně vás trápí a co potřebujete vyřešit. Vysvětlíte mi svůj obor podnikání, produkty, způsob prodeje a strukturu firmy, vše s ohledem na finance. Budu se doptávat na to, co je pro váš problém podstatné.

Úvodní konzultace je zdarma.

Na základě této úvodní konzultace vám dám nabídku na vyřešení vašeho konkrétního problému.

Pokud nabídku akceptujete, pustíme se do práce.

Konkrétní příklady toho, co spolu můžeme řešit

Vaše účetní vám posílá Výkaz zisku a ztráty, ale moc se v něm neorientujete. Nepoznáte z něj, kolik byly výnosy za jednotlivé produkty, které nabízíte. Nepoznáte z něj, kolik jsou vaše náklady na kancelář, auta, IT apod. A už vůbec vám neukazuje časovou řadu po měsících a nevidíte tak trend vývoje výnosů a nákladů.

V takovém případě spolu vydefinujeme, co je pro řízení firmy podstatné znát a spolu připravíme strukturu manažerského reportingu. S účetní firmou se dohodnu, jak mají účtovat tak, aby mohl být výstup z jejich účetního programu natažen do manažerského reportingu. Nakonec naučím některého vašeho zaměstnance výstup z účetního programu natáhnout do manažerského reportingu a data z něj interpretovat.

Výsledkem je, že máte čísla k dispozici každý měsíc a přesně v takové struktuře, v jaké je potřebujete.

V takovém případě spolu vydefinujeme, co je pro řízení firmy podstatné znát a spolu připravíme strukturu manažerského reportingu. Poté spolu vytvoříme predikci, jak bude podle vašich předpokladů vypadat budoucnost, a to jak na straně výnosů, tak na straně nákladů. Potom vytvořím predikci cash flow a tím zjistím, zda si investici můžete dovolit. Následně se spolu budeme bavit o tom, co by se muselo změnit, abyste si investici dovolit mohli.

V takovém případě zanalyzuji trendy v číslech a spočítám ziskovost jednotlivých produktů. Dále se spolu budeme bavit o tom, jestli je problém v cenotvorbě, neefektivitě práce, špatném obchodu apod.

Neznám slovo nejde.

Všechno jde, jen je otázka jak.

Potřebujete externího finančního manažera? Domluvte si nezávaznou úvodní konzultaci.

Nebo se začtěte do blogu

Mohlo by vás zajímat:

Co je to manažerský reporting?

Manažerský reporting je pohled na čísla firmy, který vedení firmy dává potřebné informace pro jeho rozhodování. V každé firmě bude manažerský reporting vypadat trochu jinak, protože

Číst dál »